FAQ – często zadawane pytania

samoobrona poznań, kursy samoobrony poznań

1. Czy nie mając kondycji mogę wziąć udział w zajęciach?

Jak najbardziej tak. Przychodzisz do nas, aby nabrać kondycji. Nawet, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z aktywnością fizyczną – nie czekaj. Im wcześniej, tym lepiej.

2. Czy muszę czekać do początku roku, aby się zapisać?

Nabór na zajęcia prowadzony jest w trybie ciągłym, nie musisz czekać na rozpoczęcie nowego sezonu. Co jakiś czas organizujemy „treningi otwarte” aby rozpocząć działania nowej grupy, niemniej jednak dołączyć możesz w każdej chwili.

3. Ile kosztuje pierwszy trening?

Pierwszy trening jest gratis. Przyjdź i spróbuj!

4. Nie mam doświadczenia ze sztukami walki. Czy mimo to mogę przyjść?

Oczywiście, nauczymy Cię wszystkiego od podstaw.

5. Czy na treningu ktoś zrobi mi krzywdę?

Nasze zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów którzy dbają o to, aby trening przebiegał bezpiecznie, dzięki czemu ryzyko kontuzji ograniczone jest do minimum. Jak w każdej aktywności fizycznej kontuzje mogą się zdarzać, jest to jednak rzadkość.

6. Co muszę zabrać na pierwszy trening?

Na pierwsze zajęcia weź strój sportowy i wodę. Jeśli zdecydujesz się zostać z nami na dłużej, będziesz potrzebować ochraniacza na strefę kroku oraz ochraniacza na zęby.

7. Po jakim czasie zobaczę efekty?

Pierwsze techniki poznasz już na pierwszym treningu. Jednakże aby utrwalić wiedzę, nabyć podstawowe odruchy i poprawić kondycję zalecamy minimum pół roku treningu.

8. Jaki jest przedział wiekowy na zajęciach?

Na zajęcia samoobrony dla kobiet możesz zacząć chodzić mając ukończone 13 lat (za zgodą rodzica lub opiekuna). Zajęcia samoobrony dla dorosłych możesz rozpocząć od 16. roku życia. Nie ma górnej granicy wieku.

9. Czy mogę patrzeć na zajęcia “z boku”?

W trosce o komfort osób ćwiczących nie ma możliwości obserwacji treningów z boku. Najlepiej sprawdzisz nas uczestnicząc aktywnie w zajęciach. Wyjątek stanowią zajęcia dla dzieci – rodzice mogą obserwować pierwszy trening swojego dziecka, natomiast nie zalecamy obecności na sali na kolejnych treningach Waszych Pociech – dzieci się rozpraszają i nie skupiają się na zajęciach.

10. W jaki sposób mogę dokonać płatności za zajęcia?

Płatności za zajęcia możesz dokonać poprzez wpłatę na nasze konto bankowe. Istnieje również możliwość płatności kartą płatniczą.

11. Czy honorujecie karty Benefit, OK System i FitProfit?

Tak, w przypadku kart Benefit i FitProfit konieczne jest każdorazowe okazanie karty osobie prowadzącej zajęcia wraz z dokumentem tożsamości. W przypadku OK System wysyłamy sms z kodem podanym przez instruktora. Kart Benefit i FitProfit nie honorujemy w sekcji Gniezno.

12. Czy zajęcia niewykorzystane przechodzą na następny miesiąc?

Wszystkie zajęcia muszą zostać wykorzystane w danym miesiącu. Niewykorzystane nie przechodzą na kolejny miesiąc.

13. W jakim czasie mogę odwołać / przełożyć zajęcia indywidualne?

Trening indywidualny możesz odwołać lub przełożyć maksymalnie 24 godziny przed planowanymi zajęciami. Jeżeli odwołasz go później, będziesz zobowiązany/a do uiszczenia opłaty jak za zrealizowany trening. Wiąże się to z kosztami rezerwacji i opłacenia sali i instruktora, który specjalnie dla Ciebie rezerwuje czas.

14. W jaki sposób mogę zapisać się na zajęcia?

Wystarczy przyjść na dowolny trening. Nie trzeba zgłaszać wcześniej udziału w treningu.

15. Nie mogę przyjść na opłacone seminarium / warsztaty. Czy pieniądze zostaną mi zwrócone?

W przypadku rezygnacji z seminarium nie ma możliwości zwrotu pieniędzy. Można przepisać miejsce na inną osobę, bądź przenieść wpłatę na najbliższe odbywające się warsztaty / seminarium.

16. Jaka jest granica wiekowa, pozwalająca na udział w treningach?

Minimalna granica wieku na zajęcia grupy mieszanej KAPAP / KRAV MAGA lub samoobrony dla kobiet to 13 lat, za zgodą rodzica lub opiekuna. Nie ma górnej granicy wieku :).  W grupach dziecięcych jest to przedział wiekowy 6-12 lat.

17. Jestem po przebytej kontuzji / urazie / chorobie. Czy mogę rozpocząć treningi?

W takim przypadku konieczne będzie zasięgnięcie porady lekarza. Jeśli Twój lekarz wyrazi zgodę na udział w zajęciach, my nie widzimy przeszkód.