Samoobrona – dlaczego warto?

Wielu z Was, chcąc zapisać się na zajęcia, staje przed wyborem odpowiedniej dla siebie formy zajęć. Często zastanawiamy się, czy to coś dla nas i czy warto spróbować. Oczywiście, próbować należy zawsze, a o tym dlaczego warto zostać na dłużej piszemy poniżej.

Nie tylko trening fizyczny

Treningi samoobrony to nie tylko nauka technik obrony przed agresją fizyczną, ale również wzmacnianie pewności siebie i podnoszenie poczucia własnej wartości, które przydają się w przypadku agresji psychicznej. Podczas zajęć trenujemy również asertywność, obronę za pomocą głosu, postawy ciała. Jesteś łatwym celem, gdy napastnik wyczuje w Tobie ofiarę, dlatego w szkolenie wplatamy scenariusze, które uczą odpowiedniej postawy i mowy ciała, aby zniechęcać potencjalnego agresora do napaści.

Wszechstronny rozwój

Oprócz treningu psychiki, oczywiście dużą wagę przykładamy do treningu fizycznego. Program zajęć dostosowujemy do możliwości wszystkich ćwiczących, aby każdy był w stanie pokonać własne bariery i wyjść z zajęć choć trochę lepszym, niż przed wejściem. Elementem prawie każdego treningu są zatem również ćwiczenia fizyczne, rozwijające kondycję, siłę i kształtujące sylwetkę. Dlatego też ćwicząc samoobronę, ćwiczysz nie tylko techniki obrony, ale również pracujesz nad poprawą kondycji fizycznej i dbasz o sylwetkę!

Skuteczne techniki samoobrony

Prezentowane na zajęciach techniki pochodzą z izraelskich systemów walki KRAV MAGA oraz KAPAP. Nie zabraknie też elementów treningu bokserskiego, aby nauczyć się dokładnych i celnych uderzeń. Na każdym treningu prezentujemy techniki, kombinacje uderzeń i kopnięć, powtarzamy też materiał poprzedni, aby utrwalić wiedzę. Ćwiczymy też scenariusze obrony przeciwko dwóm agresorom oraz taktykę poruszania, obrony i ucieczki na wypadek ataku kilku osób. Ćwiczymy nie tylko obrony przeciwko nieuzbrojonemu agresorowi. Na treningach poznasz także techniki obrony przed pałką, nożem i szantażem bronią palną. Techniki dobrane są w taki sposób, aby nawet osoby słabsze fizycznie mogły skutecznie się obronić.

Trening dla każdego

Zajęcia samoobrony mają kolejny, bardzo ważny plus. Są dostosowane do potrzeb wszystkich ćwiczących, o ile pozwala na to ich ogólny stan zdrowia. Aby uczęszczać na zajęcia, nie musisz mieć dużej siły fizycznej ani kondycji, nie ma znaczenia Twoja płeć ani wiek. Techniki są skuteczne i użyteczne zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn, cechuje je prostota, są bardzo łatwe do nauczenia.

Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy zapisać się na zajęcia pamiętaj, że pierwszy trening jest gratis i nie zobowiązuje Cię do dalszego uczestnictwa w treningach. Możesz przyjść i spróbować 🙂